TÉMA Masáže

Tantra masáž léčí neplodnost

Problémy s početím trápí stále větší procento párů, které si přejí mít dítě. Příčiny mohou být různé, od fyziologických až po ty psychické. Neúspěšná snaha o početí může vést k vážnému rozkolu v jinak šťastné partnerské dvojici a negativně ovlivnit i kvalitu sexuálního života. Pojďme se společně podívat na to, v jakých případech nám může tantra, případně tantrická masáž s otěhotněním pomoci.

Strašák jménem neplodnost

Neplodnost je definována jako neúspěšná snaha páru o početí po dobu delší než jeden rok (při nechráněném sexu, cca 2 x týdně) a trpí jí  5-15% párů. Fyziologické příčiny mohou být u žen např. poškození či uzavření vejcovodů, hormonální poruchy či problémy s uhnízděním vajíčka, u mužů zase může být neplodnost způsobena poklesem kvality spermatu, blokací chámovodů či chromozomálními poruchami spermií.

Velká část potíží je často ale psychického rázu. Pár, snažící se o potomka, může dojít až k tomu, že se miluje podle předem sestaveného harmonogramu. Sex se místo radosti stává povinností, kterou muž plní už jen proto, aby zabránil pláči či hysterii partnerky nad další započatou menstruací. Pár se dostává do bludného kruhu a jeden druhému se postupně vzdalují.

Jak to udělat, abyste se do tohoto kruhu vůbec nedostali? Především přestaňte o plození dětí neustále přemýšlet. Stanovte si termín, ideálně cca do 1 roku, kdy si přejete otěhotnět, napište si jej do diáře, abyste si jej nemuseli pamatovat a od této chvíle slibte sami sobě, že nebudete na těhotenství myslet.

V naší kultuře jsme si navykli dosahovat svých cílů vůlí, silou a často nám chybí pokora přijímat věci tak, jak jsou. Součástí lidského živata by měla být také pokora. Pokora přijímat to, co nám naše tělo umožní a co už ne. Pokora neznamená pasivitu, ale přijetí toho, že naše tělo je často moudřejší než my a často má dobrý důvod pro to, co se mu „děje“. Jedna věc navíc funguje dokonale, vždy, když se o něco přespříliš snažíme, tak to zároveň od sebe odpuzujeme a způsobíme si tím více škody, než užitku.

Nová etapa sexuálního objevování

Radujte se! To, co vás nyní (poté, co jste sami sobě dovolili rok klidu) čeká, je čas sexuálních radovánek a objevování. Můžete s klidem vyhodit do koše antikoncepční pilule, náplasti i kondomy a začít si plně užívat jeden druhého, se vším všudy.

Antikoncepční tablety dokonce mění chemii vašeho těla, takže po jejich vysazení možná zjistíte, že máte mnohem větší chuť na milostné hrátky než dříve. Navíc za ušetřené peníze si můžete dopřát třeba partnerskou tantra masáž, zážitek, který obohatí, prohloubí a možná nastartuje změnu pro váš vztah. Spojit ji můžete se společnou saunou a romantickou večeří. Užívejte si toto období, protože až své vytoužené miminko počnete, budete mít spoustu jiné práce. Berte tedy tento čas jako druhé líbánky.

Jak působí tantra nebo tantra masáže na početí?

Tantra nás učí uvolnit se. Hrát si, experimentovat, radovat se ze svého těla i těla svého partnera. Tantra masáž pomáhá uvolnit celou pánevní oblast, rozproudit v ní energii a život, tolik potřebné pro uhnízdění plodu. Vaše pánev musí být plná, živá, sálající a nabytá. Stejně tak vaše prsa, ze kterých pak bude vaše dítě sát mléko a výživu. V tantrické masáži používáme nejen citlivý a láskyplný přístup, ale také věci, co fungují na tělesné rovině: prvky bioenergetiky a stimulace pánevního dna. Celé tělo se tak postupně propojuje a oživuje.

Tantra masáž pozitivně ovlivňuje produkci dopaminu a serotoninu (hormony štěstí) a vzrušení a uvolnění zaplavuje celé naše tělo. To, co se při tantra masáži naučíte, můžete přenášet do své vlastní ložnice a dopřávat si tak vzájemné laskání a něžnosti třeba denně. Objevte hranice své poživačnosti a dejte své sexualitě nový rozměr a místo v životě. Nechte se zcela ovládnout pudovostí a chtíčem! Pokud marně hledáte klíč a inspiraci, může být pro vás vhodné např. abslovovat spolu individuální výuku tantra masáže, při které se o sobě mnohé dozvíte a naučíte.

Objevováním kouzla tantry, tantrické masáže a ritálů otevřete nové dveře k sobě samým a přestanete se soustředit na stres a technické plození. Pokud netrpíte bilogickou disfunkcí, pak brzy zjistíte, že to jde nějak samo. A o to jde.

Doprovodný program

Tento přístup je doplnit i důrazem na zdravý životní styl. Dbejte především na dostatek spánku, denně alespoň 7 hodin a nechoďte spát později než ve 23h. Ještě spíše zdravá, lehčí jídla, hodně ovoce, zeleniny a ovocných či zeleninových šťáv. Omezte vliv stresových faktorů. Ať už z práce nebo z hádek s tchýní. Je důležité, abyste teď věnovala pozornost a péči sama sobě. Alespoń jednou týdně si dopřejte fyzickou relaxaci v sauně, při cvičení (jóga, tai–chi) a procházku v přírodě. A alespoň jednou týdně dělejte to, co máte ráda. Kupte si novou knihu, nebo si zajděte do divadla či kina. Výborné pro zasmání je např. Moliérova Škola pro ženy, ve Švandově divadle.

Zajímavosti:

 • Častá ejakulace zlepšuje kvalitu spermií

Je obecně známo, že nejlepší dobou pro otěhotnění je u žen období ovulace, nejnovější výzkumy však ukazují, že i muž se může pro otěhotnění partnerky vědomě zasadit. Jak? Velmi příjemným způsobem. Ejakulujte co nejčastěji!  Každodenní ejakulace, zlepšuje kvalitu mužských spermií, neboť pravidelná ejakulace snižuje množství poškozené DNA, tedy genetické informace, kterou spermie předává budoucímu zárodku. 
Doktor Greening, provedl studii, do níž bylo zapojeno 118 mužů, kteří měli více poškozené DNA ve spermiích. Muži měli za úkol ejakulovat každý den po dobu jednoho týdne, neužívat žádnou další léčbu a neměnit svůj životní styl. Na začátku studie byla v průměru třetina (34 %) spermií poškozená, po sedmi denním testu už to byla pouze zhruba čtvrtina (26 %).

 • 7 - denní program pro muže

Kvalitní spermie hrají při otěhotnění klíčovou roli. Spermie se při pravidelné ejakulaci nezdržují v chámovodech, kde je mohou poškozovat volné kyslíkové radikály. Optimální pro otěhotnění se zdá každodenní ejakulace (tedy po dobu zhruba sedmi dní) před ovulací partnerky. Dopřejte si tedy dostatek milování, kupte si oblíbený erotický časopis či zajděte na tantra masáž ☺. Děláte tím něco i pro svoji partnerku!

Zdroj výzkumů: European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) (2009, July 1). Daily Sex Helps Reduce Sperm DNA Damage And Improve Fertility. ScienceDaily.

 

Tantra masáž léčí neplodnost patří do témat
 • masaz adam 03.08.2016 09:10:57

  s tantry budes nadsený a pokud nemáš rád oleje jak ja, tak doporucuju nuru masaz

 • adam 01.08.2016 15:50:08

  byl jsem na tantrické a nuru masazi v Excelent masazich - http://www.excelentmasaze.cz/ budes spokojenej, pekný holky

  • Re: Dominik 02.08.2016 16:39:07

   díky za tip, jsou tam fakt krásky…ale chtel bych napred vyzkouset tu tantrickou a podle toho pujdu do jiné

 • Radim 29.07.2016 13:30:34

  Chtel bych si zajít na tantru v praze? máme tipy, kde jsste byli?

 • tak tak novina 29.12.2010 21:42:39

  přesně, člověk "čumí", laik se diví...

 • to jsou věci... petr 19.04.2010 14:07:30

  to jsou věci...


Adresář

Masáže ptejte se v poradně

Diskuze na téma Masáže

 • Tinka 04.07.2017 21:07 Děti s bolestmi břicha a žaludku

  Ahoj maminky, moc vás prosím o radu. Hledám někoho, kdo dělá masáže dětí. Naše dvojčata mají pořád…

 • 28.08.2013 23:08 Úleva od bolesti - masáže

  Mám dlouhodobě problémy s bolestmi zad a svalů a masáže jsou v dnešní době dosti finančně náročné.…

 • Ajka 06.07.2017 22:07 Děti s bolestmi břicha a žaludku

  Ahoj,koukni se na www.freiia.webnode.cz. Je to paní, která dělá masáže miminek a dětí. A s tímhle…

 • Tinka 11.07.2017 13:07 Děti s bolestmi břicha a žaludku

  Díky. Zavolám ji, jestli nás vezme až bude mít manžel volný den. Dělá na směny, tak se s ní snad…

 • Zuza 18.09.2014 20:09 Úleva od bolesti - masáže

  Já mám dojem, že másáže může dělat právě přímo i ten fyzioterapeut. Já teda chodila k…

 • pavla 18.01.2011 18:01 Cukrovka

  Dobrý den můj otec má už 8 let cukrovku a začíná mít problémy s končetinami v noci jej velice bolí…

 • No, to zní dobře, jako každá ženská nějaké to wellnes a zkrášlování určitě uvítám :-) a co přesně…

 • Zdravím, myslím, žemasáže dělají také :-)plus nějaká ta kosmetika,manikúra, pedikúra akdovíco…

 • 26.11.2013 18:11 Dobré wellness v Praze

  Dobrý den, chci se zeptat jestli chodíte v Praze do nějakého wellness centra? Já chodím zatím jen…

 • pajja 29.04.2014 18:04 Ajurvéda

  Holky je to přirodní medicína, stará, osvědčená, použivá se přírodní kosmetika, je to formou…

 • 16.06.2014 14:06 Liposukce

  Už jsi na tom byla?... Slyšela jsem, že tohle studio je opravdu velice profesionální…Jaké s tím…

 • Hanka 13.09.2014 21:09 Úleva od bolesti - masáže

  Já jsem chodila kvůli bolestem zad na masáže, doufala jsem právě v úlevu od bolesti, ale vždycky…

 • Domča 15.09.2014 18:09 Úleva od bolesti - masáže

  Ahoj :) podle mýho názoru masáže nejsou na bolesti zad dobrý řešení. Spíš bych řekla že naopak je…

 • martina 19.09.2014 20:09 Úleva od bolesti - masáže

  fyzioterapeut nědělá masáže, teda alespoň jsem o tom nic neslyšela, ultrazvukem masíruje ale to…

 • Danikkk 23.10.2014 20:10 Úleva od bolesti - masáže

  chodila jsem na masáže ke dvou masérům.první byla příjemná ale za to to byla co se týká…

 • HELA 12.01.2015 22:01 cervikokranialní syndrom

  Ahoj ,tahle diag,,patří kcervikální dyst.stočeníkrku,bolestmahlavy,třesem,bolestma zadmám tuto…

 • 09.03.2015 18:03 Sport a relaxace

  Ahojte, doporučím vám výborné masáže, které dělá Sabča Němcová v Brně, je fakt vynikající a dřív…

 • 17.04.2015 11:04 krásné vlasy

  dobrý den ja mohu doporucit Walmark Reghaar vlasový stimulátor to jsem ted ale jedine vyzkousela…

 • iva 15.08.2015 20:08 Úleva od bolesti - masáže

  Najdi si ENERGY KLUB a přečti si o krému Artrin.Chodím na masáže tímto krémem a vždycky se mi…

 • domicek 23.08.2015 23:08 Úleva od bolesti - masáže

  Masaze jsou skvele, ale mne uplne nepomahaly. Az potom mi doktor poradil novinku Revitanerv Strong…

 • Kateřina H. 06.07.2016 12:07 péče o tělo a přírodní kosmetika

  Ahoj :-) už léta dávám přednost výhradně přírodní kosmetice a měla jsem kvůli tomu velký problém…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku